Wat?
Op verschillende manieren ondersteunen ondernemers het Walburg College in Zwijndrecht. Mede door het beoordelen van pitches van leerlingbedrijfjes en gastlessen te geven. Zoals een workshop verkoop en marketing. Maar ook medewerkers MKB van Rabobank die feedback geven of een reclamebureau dat logo’s heeft beoordeeld.
Wie?
Onderwijs: De Mavo/Jonge Mavo Ondernemers van het Walburg College en ROC Da Vinci in Dordrecht.
Ondernemers: de Rabobank, Jonge bedrijven Drechtsteden, een aantal bedrijven
Overheid: Gemeente Zwijndrecht
Waarom?
Gebruik maken van de expertise van organisaties buiten de school als toegevoegde waarde. Leerlingen nemen van mensen uit de praktijk makkelijker iets aan en het zorgt voor variatie. Kennismaken met de praktijk is ook nuttig in het kader van LOB.

Hoe?
Paul Landsmeer, onze contactpersoon, had geen basis om op terug te vallen. Hij zocht contact via internet en mails met bedrijven en ook met de organisatie Jonge Bedrijven Drechtsteden. Tevens is contact gelegd met relaties van de school. Veel tijd ging dus zitten in het verbeteren van onze relaties met externe partijen.
Onder andere is geprobeerd mensen uit te nodigen voor gastlessen e.d. Dat is maar ten dele gelukt: bijv. vanwege tijdgebrek bij de contacten of dat wat ze te bieden hebben niet echt past bij wat de school nodig heeft.
Het is nog zoeken naar de manier om een vaste groep te hebben. Zodat gastlessen en workshops een vast onderdeel van het programma worden. Het contact met de Rabobank is bestendig, die kunnen vaker worden vastgelegd.
Tip
Leg de contacten vroeg in het schooljaar
Top
De pitches die de leerlingbedrijfjes hielden bij de Rabobank en de feedback die zij daarop ontvingen waren enorm succesvol. Ook het beoordelen van ontwikkelde logo’s enz. door een reclamebureau (met feedback!) was een mooie ervaring.
Valkuil
Het blijkt erg lastig om de contacten vast te houden door wisselingen bij de contacten, tijdgebrek bij hen of omdat het niet “just in time” was.